Velkommen til frokostseminar med KLP Kapitalforvaltning

KLP Kapitalforvaltning inviterer til frokostseminar torsdag 10. oktober fra klokken 08.30-10.30 i Dronning Eufemias gate 10 i Oslo.

KLP hovedkontor OSLO barcode

Program:

Vi byr på frokost og mingling fra klokken 08.30, før det faglige programmet begynner klokken 09.00.

Markedet priser inn mange rentekutt fra Norges Bank i 2025

Er kampen mot inflasjonen vunnet eller er dette for optimistisk? Får vi godt nok betalt for kredittrisiko i det norske rentemarkedet?

Porteføljeforvalter Phillip Øksnes presenterer vårt markedssyn og går nærmere inn på hvordan vi er posisjonert i våre norske rentefond.

Hvilke aksjer på Oslo Børs tror vi på?

Vårt hjemmemarked preges av den globale konjunkturutviklingen, geopolitisk uro, energipriser og andre eksterne faktorer. Er det norske aksjemarkedet dyrt eller billig?

Porteføljeforvalter Niklas Hallberg gir dere vårt syn på det norske aksjemarkedet, hvilke investeringstema som vil bli viktige fremover og hvilke aksjer vi har mest tro på.

Gir et vanlig globalt indeksfond god nok diversifisering?

Et globalt indeksfond dekker 80% av verdens børsverdier, men eier bare en femtedel av aksjene. Har det noe for seg å øke diversifiseringen ved å inkludere globale small cap aksjer?

Porteføljeforvalter Joakim Embu forklarer hvorfor global small cap gir en god diversifisering i en portefølje. 

Vil du høre mer? - ta kontakt med oss

Mattis Sveine

Mattis Sveine

Kundeansvarlig institusjonelle kunder

Tel: +47 22 03 20 81

Send email

Benedikte Waage Abrahamsen

Benedikte Waage

Kundeansvarlig institusjonelle kunder

Tel: +47 934 46 949

Send email

Ann-Elin Haavik

Ann-Elin Haavik

KUNDEANSVARLIG INSTITUSJONELLE KUNDER

Tel: +47 924 83 958

Send email