Lavere boliglånsrente for flere av lånekundene våre

Fra 5. mars setter vi i KLP Banken ned renten på utvalgte boliglån. Samtidig forenkler vi prislisten vår og fjerner beløpsgrensen for ordinære boliglån.

Tidligere hadde boliglån under 1,5 millioner kroner en litt høyere rente enn større lån. Nå har vi automatisert og forenklet prosessene våre, slik at alle kunder får samme gode rente – uansett lånestørrelse. Dette betyr at du som har et lån som er inngått på beløp under 1,5 millioner kroner, automatisk får en rentenedgang på 0,20 prosentpoeng.

Vi gir besparelsene videre til deg

Når vi nå setter ned renten, handler det om to ting: Vi vil gjøre det lettere for deg som kunde å håndtere boliglånet ditt, og vi har effektivisert banktjenestene våre. Ved å automatisere flere prosesser har vi fått lavere kostnader, og vi mener at dette er noe kundene våre skal få nyte godt av.

Jorunn Ygre Storjohann i KLP-banken
Jorunn Ygre Storjohann, direktør for personmarkedet i KLP Banken.

– Vi ønsker å bidra til bedre økonomi for kundene våre og gi dem gode betingelser uten at de trenger å forhandle. Når vi får lavere kostnader, lar vi det komme kundene våre til gode i form av bedre renter, sier Jorunn Ygre Storjohann, direktør for personmarkedet i KLP Banken.

Gode boliglånsrenter for medlemmer

Den laveste boliglånsrenten vi tilbyr, er Førstehjemslån Unge medlemmer med en nominell rente på 5,35 prosent. For medlemmer over 35 år starter renten på 5,40 prosent nominelt for Grønt Boliglån.

Alle som får satt ned renten vil få beskjed i nettbanken. Ny, lavere rente gjelder fra 5. mars for både nye kunder og eksisterende kunder med lån inngått på beløp under 1,5 millioner kroner.

Selv om vi setter ned boliglånsrentene, beholder vi de samme gode innskuddsrentene. Per i dag får du 5,0 prosent nominelt på fastrenteinnskudd med seks måneders binding.

I KLP Banken har vi en helt åpen prisliste. Det betyr at du som har pensjon i KLP alltid får våre beste betingelser – helt uten å måtte prute.

Se oversikt over alle priser, renter og gebyrer. Intern lenke

Les gjerne også

Jorunn Ygre Storjohann

På jakt etter ny bank?

07.03.25

Er du en av de 24 prosentene av norske bankkunder som vurderer å bytte bank? Å bytte bank kan være både lurt og lønnsomt, og det er mye enklere enn mange tror.

Kundefavoritt banken 2023

KLP Banken kåret til kundenes favoritt i 2023

21.11.24

De mest fornøyde bankkundene finner du i KLP Banken, ifølge Bytt.no. For første gang kan KLP Banken smykke seg med tittelen «Kundefavoritt» - og det er vi selvfølgelig veldig stolte av!

Dame med hørselvern og briller som pusser opp innendørs

Sikre boligverdien din med seriøse håndverkere

16.12.24

Skal du bygge, pusse opp eller utvide hjemmet ditt? Velg en seriøs håndverker som følger forskriftene og dokumenterer arbeidet, så sikrer du boligverdien din.